Eurofanatismus a eurokecy

Možná jste si toho nikdy nevšimli (lol), ale nejsem zrovna velkým fanouškem Evropské unie. Myslím, že k tomu, aby se státy dohodly, že zrušíme hranice a necháme lidi volně cestovat a obchodovat, nebo že budou fungovat programy jako erasmus apod, můžou existovat i bez obří mega předražené mrdky, zaměstnávající sta tisíce předražených úředníků, jako je EU. Ta navíc omezuje hromady svobod, plodí jednu dementní regulaci za druhou a jede propagandu za (naše) miliony, která by zahanbila i Sovětský svaz.

Hele, to je můj názor. Pokud si někdo myslí, že EU potřebujeme a bez ní by netekla pitná voda, tak ok, jeho věc. Bohužel zastánci EU na mě občas působí trochu jako nějaká sekta úplných fanatiků. Když narazím třeba na Twitteru na eurofila, co má vlajku EU v avataru a v záhlaví profilu a vedle nicku a všude možně i nemožně, tak začnu profil pročítat, abych našel známky života. Života, jakože myslím důkaz o tom, že je to normální živej člověk, co má doma kočku a psa a hraje videohry a čte komixy a tak dále. Ale místo toho někdy nacházím jen zombie fráze o tom, že už musíme přijmout euro, a že včera bylo pozdě. Nebo hlášky jako “EU jsme my! I ty jsi Brusel!” apod.

Eh… okay? A co na to doktor chocholoušek? Ani já nejedu ankap tak brutálně jako oni jedou EU. Koneckonců politické přesvědčení není osobnost. Já jsem sice ankap, ale jsem i normální člověk, co normálně dýchá vzduch a chodí na malou a velkou. U některých eurofilů mám pocit, že jsou to spíše něco jako agenti placení EU (něco jako ruští agenti placení Putinem :D)

Kdo ví, možná k těm údajným trollím farmám, kde Putinovci učí ty tzv. trolly, aby šířily ruskou propagandu, existují ještě trollí farmy EU, kde učí jiný trolly, aby jeli EU propagadistické rekty. Who knows, who knows.

Okay, chtěl jsem letmo zmínit, jak nemám rád eurohujery, ale ujela mi ručička a vyblil jsem zase 7 odstavců. Takže tady to utnu a pojďme se raději podívat přímo na to, o čem jsem chtěl psát původně. Tedy o tom, jak eurohujeři občas(=furt) lžou. A když říkám lžou, nemyslím tím, že říkají nepravdu ve smyslu, že řeknu třeba, že Slunce se otáčí kolem země, nebo že hlavním město Španělska je Paříž. Mám na mysli vytváření určitých falešným dojmů za pomocí manipulace.

1) Kdo je euroskeptik, či EU jakkoliv kritizuje, podporuje Rusko a Putina

Příklady:

“Ty chceš vystoupit z EU? Ty budeš ruský troll!”
“Typický čtenář aeronetu a milovník Putina, co?!”

Tohle už je takové klišé, který snad ani nemusím snad rozebírat. Je to úplně nesmyslná falešná dichotomie. O tom, jak fanatické tohle je, jsem psal třeba tady.

2) EU podporují chytří inteligentní lidé, zatímco proti EU jsou jen vylízaní kreténi, primitivní křupani, hospodští stréčkové, co vyřvávají u fotbalu v trenkách, hlasitě krkají, prdí, chlemtají pivo a volí Babiše.

Příklady:
“Euro už bychom měli mít dávno, ale chápu, že by to pro typického voliče Babiše bylo složitý, kdybychom měli vyměnit korunu za euro.”
“Bohužel typický volič nemá vůbec šajnu o výhodách členství.”

Tady se Eurofanatik snažíš vzbudit dojem, že EU podporují jen chytří lidi. A když EU nepodporujete, nejspíše jste jeden z těch, co sledují estrády na N@vě, smějí se Gondíkům a jejich hlavní čtivo je časopis Blesk.

Kromě toho, že tenhle argument je elitářství a více sofistikovaný způsob, jak říct: “Já jsem chytrej, ale všichni kolem jsou blbí.”, tak to není ani pravda. Většina běžných lidí EU jednoznačně podporují. Možná támhle Jarda s Máňou z Horních Kotěhůlek si zanadávají na uprchlíky, možná jim představa eura taky nešmakuje, ale ví, že vystupovat z EU by byla ekonomická sebevražda. Jsme moc malá země, která si tohle nemůže dovolit!! Na N@vě říkali, že EU potřebujeme!!

3) S tím se pojí i tenhle bod tři. Eurofanatik se snaží vytvořit dojem, že EU nemá žádnou podporu. Většina politiků a české politické scény jen na EU píčují, kritizují ji a tím pádem je celá naše společnost silně euroskeptická.

Příklady:
“Většina lidí nechápe, že je pro ně EU dobrá!”
“Politici by měli lépe vysvětlit běžným lidem výhody členství.”

Milovníci EU se pokouší vytvořit dojem, že když jste pro EU, tak patříte k menšině. To má mnoho výhod. Být menšina znamená, že jste výjimeční, a že sami jako udatní rytíři bojujete proti té hloupé mase – proti těm ovcím, co nic nechápou! Snaží se vytvořit dojem, že jsou malá elita.

Omyl, ve skutečnosti je podpora EU většinový názor. Ostatně kdyby ne, tak už členy EU ani nejsme. Drtivá většina běžných lidí, včetně Jardy a Máni od vedle sice EU kritizuje, ale stejně podporuje a myslí si, že by to bez ní nešlo. Je to v podstatě stejné, jako když si chlapi zanadávají v hospodě, že všichni politici jsou kurvy a kradou, ale stejně věří, ve stát, v demokracii, chodí volit a tak dále.

Není tu ale takový ten euroskeptismus, že by většina lidí chtěla vystoupit z EU nebo EU zrušit. Eurofanatik lže, když se snaží vytvořit tenhle dojem.

4) S tím se pojí ještě tohle… Eurofanatici se snaží tvrdit, že většina české politické scény nepodporuje EU. Všichni politici jsou proti a krmí tím lidi. A hlavně se snaží navodit dojem, že proti EU jsou Babiš a Miloš Zeman.

Příklady:
“Samozřejmě, že lidé nechápou výhody členství, když jim politici vypráví, že je EU špatná.”
“V zemi, kde většina idiotů volí Babiše a Zemana nemůžeme čekat pořádnou podporu EU.”

To asi žijeme v nějaké jiné realitě, protože drtivá většina stran EU podporuje.
ODS – Rozhodně podporují EU.
Piráti – podporují EU
ČSSD – podporuje EU
TOP09 – podporuje EU v takové míře, až to hraničí s psychickou poruchou
KDU-ČSL – podporují EU.

Kde je ta hromada euroskeptiků, o kterých je tu řeč? Okay, je tu Okamura, který jako správný businessman si spočítal, že když založí stranu, má jistou šanci se dostat do parlamentu, pokud bude píčovat na EU, protože euroskeptiků není zrovna málo (ale rozhodně to není většina, to by se Okamura dostal ve volbách daleko výš). Pak je tu Klaus ml. který byl kvůli píčování na EU dokonce vyhozen z ODS. Tak to máme dva mainstream politiky.

Zbytek? Fiala pro EU, Kalousek pro EU, Feri pro EU, Bartoš pro EU, Bělobrádek pro EU a tak dále. Václav Klaus byl dlouho proti EU, ale nedávno taky otočil a začal s tím, že teď bychom neměli vystupovat apod.

Čili tvrdit, že EU nemá podporu politiků je lež, kterou se snaží opět vytvořit dojem, že být pro EU je něco výjimečného, co razí jen ti lepší z nás.

Taky je tu Babiš a Zeman. Většina intelektuálů nemají tyhle dva politiky rádi a nechtějí s nimi být v jedné skupině, nebo mít s nimi názorovou shodu v něčem. A tak se snaží šířit lež, že Babiš a Zeman jsou proti EU, což není pravda.

Zeman si na EU občas zanadává, ale rozhodně není proti. Vždyť první věc, kterou udělal, když vyhrál volby, bylo, že na Pražský hrad vyvěsil vlajku EU se slovy, že tam patří. Tu, kterou tam před tím odmítal Klaus mít. Babiš v rozhovorech prohlašuje, že vystoupit z EU by byla sebevražda apod. pochopitelně má z EU dotace a úřady, které může infiltrovat vlastními lidmi. Oba jsou tedy pro EU a jsou společně ve skupině s těmi, co EU podporují. Hej, eurohujeři, jsou to vaši lidi. Patřej k vám. Užijte si je :p

5) Kdo je proti EU je nácek.

Příklady:

“Ty jsi proti Euru? Aha! Budu hádat, “vlastenec” co?”
“Pff, kdo chce vystoupit z EU je jeden z těch, co poslouchají Ortel!”

Eurofanatik se snaží vytvořit dojem, že kdo je proti EU, je nacionalista, volič Dělnické strany a pako, který chce “vykopat cizince” a zavřít hranice.

Je možný, že tihle lidi EU zrovna nemají rádi, ale to neznamená, že kdokoliv řekne něco proti EU patří k těmhle lidem.

Popravdě nacionalismus je velmi typický pro eurofily. Eurofanatik možná nejede český nacionalismus, ale valí Evropský nacionalismus. Neonanuje nad vlajkou ČR, ale nad vlajkou EU. Místo “My jsme Češi!” jedou styl “My jsme EU!”

Já osobně jsem přesný opak nacionalismu. Já nejsem jen Čech nebo Evropan, ale hlavně jsem člověk a myslím si, že by volný trh neměl mít hranice a tím nemyslím jen hranice uvnitř EU, kdy bych chtěl, aby firmy v Německu mohly bez omezení obchodovat s firmami ve Španělsku a firmy ve Švédsku s firmami v Itálii. Ovšem já nechci ani hranice, které vytvořila EU a chci, aby bez omezení mohlo obchodovat Španělsko a Argentina nebo Německo a Nový Zéland a Itálie s Isrealem.

EU možná podporuje (“podporuje”) trh uvnitř EU, ale mimo EU už se nachází stejný druh nacionalismu, jako ten, proti kterému se eurofanatici vymezují.

Takže tak. Na závěr říkám, pokud podporujete EU, tak ok, podporujte EU, ale přestaňte vytvářet dojem, že patříte k nějaké menšině těch chytřejších a stojí proti vám celá společnost a celá politická scéna. Hovno. Vy nejste žádní rebelové. Vy se nesnažíte zničit status quo. Naopak – vy jste mainstream, vy jste establisment, vy jste status quo. Ne, lidi, kterým se nelíbí EU nejsou podporovatelé Putina, ani křupani volící Babiše, ani náckové. Strčte si tyhle lži do anusu.

2 Comments

  • Ňuník says:

    Jsi ňuník, když nadáváš na EU!

  • Jdjdjsj says:

    V reakci na koronakrizi by se mohla aspoň konečně rozpadnout Eurozóna, jelikož náklady na sanaci jižních států jsou gargantuovské. Samotná EU však může vydržet dlouho, třeba dekádu, ale bude to jen chaos a bordel jako když se rozpadal SSSR. Jediné, co EU bude držet při životě, budou dotace.

Leave a Reply

Your email address will not be published.