Bojím se otevřít ledničku, aby z ní na mě nevyskočil Putin

Je tu jedna taková věc, která mě fascinuje…

Různí intelektuálové, (o kterých jsem tu taky psal), neustále omílají Rusko a Putina. Furt dokola a dokola to řeší, mluví o tom, až to přestává být vtipné. Skoro každý druhý herec, politik, sociolog a já nevím kdo všechno, neustále mluví o tom, jak je internet plný milovníků Ruska a Putina. Nedávno jsem zavítal na facebookový profil zpěváka Tomáše Kluse, a zjistil, že sdílel asi 25 článků z Reflexu a já nevím kde všude, o tom, jak všechno všude ovládají agenti Kremlu a ruští trollové.

Zvláštní to věc… Já slyším stokrát denně někoho vyprávět o Putinovcích a milovnících Ruska, ale ještě jsem žádnýho nikde nikdy neviděl (!!). Jak to?!

Pochopitelně to, že jsem žádnýho neviděl, neznamená, že nejsou.

Já osobně věřím, že jsou, akorát se nepohybují v mé bublině. Ale nepochybně je spoustu lidí, kteří jsou fanoušci Putina. Nejspíše mají weby (často se mluví o tzv. Sputníku, ale tam jsem nikdy nebyl), blogy, stránky na sociálech a já nevím, co všechno. Určitě existují lidi, kteří si myslí, že by nám Rusko mělo vládnout (ostatně jsou i lidi, co věří, že by se měla vrátit monarchie).

Stejně tak věřím, že Rusko tu má nepochybně nějaké vlivy. Rusko má určitě nějakou svou rozvědku či nějakou informační službu, která se zabývá sběrem informací ze zahraničí a pomáhá šířit i nějakou tu Putinovskou propagandu. To podle mě dělá USA a EU taky, takže whatever.

Věřím taky tomu, že Rusko je celkem shithole, kde některé běžná lidská práva jsou utlačovaná. A taky věřím, že je určitá malá šance, že by nás Rusko mohlo ovládnout (i navzdory členství v EU), protože jako ankapák vím, že státy jsou nenasytné mocenské kurvy, jejichž touhou je neustále zvyšovat svou pravomoc a (ukradené) bohatství a rozlohu.

Nejsem tedy fanouškem Ruska. Fanouškem Putina… No maximálně mám rád memes, ve kterých figuruje Putin #PutInPutOut

Co mě však fascinuje je, jak vysoká míra fanatismu se vyskytuje u všech těchto “Fuj Rusko” lidí.

Typický spam člověka, co je posedlý Ruskem. Hromada smajlíků, off-topic, úplně zbytečný Twitter bordel. Je tohle duševní porucha?
(Navíc reaguje na člověka, který na svým blogu Rusko neustále kritizuje.)

Někteří lidi – když je vidíte, jak jdou udělat rozhovor do Reflexu nebo do DVTV, nedovedou hodiny mluvit o ničem jiném, než že Putin je zlej a na každém kroku je nějaký ruský agent Kremlu.

Setkávám se s tím třeba i na sociálních sítích.

Tuhle jsem na Twitteru kritizoval EU, když tu najednou, kde se vzal, tu se vzal, nějaký Pán mi začal nadávat do milovníků Putina a Ruska. Neslo se to zhruba v tomhle duchu:

Já: Jsem odpůrce jakékoliv centrální velké autority (koneckonců jsem anarchista). Jak bych mohl být milovník Ruska?
On: Vy milovníci Ruska prostě chcete, aby nás ovládalo Rusko a vládlo nám.
Já: Nic takovýho nechci.
On: Běž radši číst Sputník!!!
Já: Kritizovat EU neznamená, že podporuji Rusko.
On: Odstěhuj se za Putinem, když ho tak máš rád.
Já: Mluvím čínsky? Kterou část o tom, že nejsem fanoušek Ruska, jste nepochopil.
On: Kéž by se všichni agenti kremlu jako ty odstěhovali do Ruska a dali pokoj.

(ok, půjdu bydlet za Snowdenem).

Ivan Pilip “Všechno, co nemám rád, je dílem Ruska.”

Když vynechám politický aspekt toho všeho, musím se ptát – je tohle duševní porucha? Nemoc? Nějaký druh hypnózy?

Pár dní po tom jsem zažil další zajímavou epizodku na Twitteru. Někdo zveřejnil Tweet, kde jednoduše tvrdil, že být odpůrcem se nerovná automaticky být milovník Putina. Následně jsem našel jiný Tweet, který na tenhleten tweet reagoval, a stálo tam:

“Odpůrci EU vám budou tvrdit, jak nejsou milovníci Ruska, ale pak ti samí lidi můžete vidět psát o pár tweetů dál, jak je Putin super!”

Obsah tweetu mě překvapil, ale došlo mi, že je to pouze lež. Jasně, možná tenhle jedinec viděl jednoho nebo dva lidi, jak o sobě tvrdili, že nejsou fanoušci Ruska, a pak následně sdíleli nějakou hovadinu ze Sputníku nebo něco. Jasně, možná takoví jsou. Ale on se snažil zcela vážně tvrdit, že každý, kdo nesouhlasí s EU je automaticky putinovec, což je prostě… lež. Manipulativní sračka.

A opět se ptám, odkud se tenhle fanatismus kolem Putina bere? A neptám se, protože bych s nimi nesouhlasil – já s nimi souhlasím, Putin je kokot, ale dostává mě to chování. Ta podivná potřeba pořád o tom mlet.

Úplně si umím představit, jak si někdo z nich přečte tenhle článek a obviní mě, že vlastně lžu a tajně ve skrytu duše Putina vlastně miluji a honím si nad jeho fotkama a společně se s ním a se Zemanem scházíme a strkáme si prsty do prdele. Zatímco já se reálně bojím otevřít i ledničku, aby z ní na mě nevyskočil Putin.

Put In Put Out

Možná bychom pro jistotu měli upálit Gretu Thurnberg protože je nejspíše fanoušek Putina. Když se jí zeptat, možná bude tvrdit, že ne, ale to je přesně to, co by agent Kremlu řekl, takže pro jistotu – šup s ní do ohně.

Každopádně já vím, odkud vítr vane. V padesátých letech v USA vláda šla po homosexuálech a zavírala je do vězení. Tehdejší pohled na gaye byl dost odlišný od toho, jak ho znáte dnes. Většina lidí byla přesvědčená, že být gay je čiré zlo. A tehdy se poměrně jel narativ, že všichni gayové jsou komouši. Tyhle bullshity hlavně šířit senátor Joseph McCarthy. Dále viz https://en.wikipedia.org/wiki/Lavender_scare

Takže myslím, že s odpůrci EU je to podobné 🙂

1 Trackback or Pingback

Leave a Reply

Your email address will not be published.