Kam zmizely hysterický krávy

Nedávno jsem potkal jednu moc hodnou paní. Stalo se to, že jsem do jedné Facebookové skupiny napsal příspěvek, který obsahoval gramatickou chybu. Na svou obhajobu musím říct, že záměrně – svým postem jsem totiž někoho parodoval. Ovšem této paní nebo slečně kontext mého příspěvku unikl a rozhodla se, že bude moc milá grammar nazi. A tak mi začala nadávat do nevzdělaných kreténů z páté třídy, postižených dementů a dalších takových hezkých věcí.

Poslal jsem milou paní k čertu a hluboce se zamyslel, protože mě přepadla vlna nostalgie. Nostalgie proto, že už je to pěknou dobu, co jsem měl jeden ze svých prvních blogů na blog.cz a tehdy se to hemžilo celou řadou takových slečen jako je ta, o které mluvím v předchozím odstavci.

Pracovně jsem jim říkal hysterické krávy, nebo slepice. A aby si někdo nemyslel, že jsem sexista, tak nebojte – samozřejmě existují i hysteričští týpci a říká se jim normálně čůráci.

Ale zpět ke krávám.

Tehdy bylo hodně moderní mít tzv. “fashion blog”, kde “růžové slečny” často psaly různé články o módě, kosmetice a tady těchto hovadinách. Tyhle růžové blogýsky mimo extrémní gramatické chyby často oplývaly hejtem na tzv. “nevkusné oblečení”, což bylo oblečení, které se slečnám jednoduše nelíbilo, a proto se rozhodly jej považovat za objektivně neestetické. V článcích zaznívaly výkřiky jako “to je vrchol nevkusu” a “v tom bych nešla ani vynést koš”.

Pochopitelně se to týkalo takových těch věcí jako jsou ponožky v sandálech a podobně. Mimochodem, slečny mnohdy samy nosily věci, které mi připadaly docela hnusný, ale tak hej, já jsem ten, kdo nemá vkus, že jo.

Když o tom tak přemýšlím, není to krásný, že můžeme řešit takové píčoviny? Kdybychom se třeba narodili během druhé světové války, nejspíše bychom se teď schovávali někde v bunkru, klepali se zimou, hladověli a báli se, že nás zastřelí skopčák. No, a dneska můžeme řešit, jestli mi pásek jde ke kalhotám. Wow! Just wow! Třeba za sto let se budeme mít ještě líp…

Každopádně mě slečny neměly rády. S tím se nedalo nic dělat – všichni mě mít rádi nemůžou. Takovej je život.

V jednom ze svých starých článků jsem totiž zmínil, že chodím v teplácích. Ano, prostě si vezmu tepláky a jdu ven… He he, ne to byl samozřejmě vtip, protože jsem vždycky všechno psal v jisté nadsázce, ale vysvětlujte to někomu, kdo má písek ve vagíně, žejo…

Takže jsem napsal, že nosím tepláky a jedna slečna mi začala nadávat. Že prý jsem spratek, naprostý kretén, že si nikdy nenajdu babu a nezašukám si. Pravděpodobně skonám jako panic.

To je ale spravedlnost, co? Já když napsal nějakou vulgární sexuální narážku, hned jsem byl nevyspělej puberťák, ale ony klidně mohly napsat, že si nezašukám (kvůli teplákům) a to bylo ok!

Nebyly to však jen fashion blogérky, které se projevovaly takto agresivně. Občas jsem narazil na takovou slepici i na jiných místech. Jedna blogérka, která často psala o cestování a lásce a toleranci mi třeba po tom, co se dozvěděla, že jsem od dětství vegetarián, řekla, že kdybych byl její děcko, dala by mi pár facek a hned bych to maso musel žrát. Není milá?

Proč ale o nich mluvím… V poslední době… jako kdyby někam zmizely. Už je potkávám hrozně vzácně a prostě… kde sakra jsou? Kam se také poděla WypATlAšTINA mUCíQ :-** ♥, která byla v jednu dobu hrozně moderní, a když takhle slečna nepsala, tak byla out?

Některé slečny, které měly plnou pusu “to je vrchol nevkusu” často nosily tento kýč… #cancer

Mám na to několik teorii.

Za prvé jsem si vytvořil něco jako svou sociální bublinu, kam se hysterická slepice nedostane. Přestěhovaly na Instagram, Youtube a Facebook, kde je nemám šanci potkat, protože sleduju svoje specifické věci.

Za druhé – první generace slepic už dospěly, jsou klidnější, vyrovnanější a další generace holek už nejsou tak vypatlané, jako ty předchozí.

Možná je to také obojí, who knows. Tak jako tak jsem rád, že už zmizly, protože jsou otravné jako rakovina. Bohůmžel potkávám jinou sortu otravných lidí, ale o těch zase příště…

1 Comment

  • velkej Ká says:

    Napadá mě ještě jedna teorie: Slepice (případně další generace slepic) si vytvořily svou sociální bublinu. 😉 Takže ty slepice nepotkáváš, protože nechodíš do jejich světa. Projevy některých mamin 40+, to je fakt pecka číst… naštěstí ani já do té bubliny nemusím chodit, jen občas nakouknu. A stačí mi to.

Leave a Reply

Your email address will not be published.