Blog Resurrected

V životě každého blogéra někdy nastane situace, že se podívá na svůj blog a řekne si NOPÍK a přestěhuje se jinam… Ehm, no dobře, nejspíše to tak není v životě každého blogéra, nejspíše to tak mám jen já. Každopádně člověk své názory a svůj přístup k věcem často mění, (a tak je to správně), a potom přestává souhlasit se svými starými texty, takže je chce mazat, předělat, upravit… a někdy je toho příliš, že je lepší to hodit za hlavu prostě začít znovu.

Každopádně jsem si slíbil pár věcí – za prvé, tohle je můj poslední blog. Už se nebudu znovu stěhovat. Nikdy. Chci zachytit svůj vývoj tak, jak prostě je.

Za druhé, chci psát kvalitnější věci. Dřív jsem spíše chtěl ze sebe dostat každou myšlenku, abych se jí zbavil, ale to už je pryč. Všechno, co dostanu ze své hlavy do textu nechám uležet, podívám se na to znovu a znovu, dokud to nebude perfektní, a pak to teprve půjde ven. Chci, aby byly venku jen věci, co za to stojí.

Tak jako tak jsem přesvědčen, že blogy jsou už dneska totálně “out”, už je moc nikdo nečte. Myslím, že současný svět spíše ovládají youtubeři. Ty časy, kdy existovaly populární blogy a s blogéry se dělaly rozhovory, jsou už tak pět let fuč. Žijeme v uspěchané době a nikomu se nechce číst dlouhé bloky textů.

Ale čert to vem, já to jinak, než psaním neumím. Nedokážu mluvit na kameru. Zato dovedu psát… A proto budu psát. Je mi fuk, jestli to ze mě dělá ultra hipstera, který nikdy nebude mít větší čtenářskou základnu, než pár svých přátel.

Takže tak

Matthias

4 Comments

 • Roman says:

  Ahoj, prosim te, kde je tvuj starej blog? Mel jsem ho kdysi rozectenej a dost me bavil, ale jednoho dne se mi zalozka zavrela 🙁 Diky!

  • Matthias says:

   asi myslíš picoviny.g6.cz

   Já ty zajímavý věci od tam přestěhuju sem postupně a ty nezajímavý vyhodím 😀

 • Roman says:

  Yes, to je ono, diky moc! Ted jen najit, kde jsem skoncil 🙂 Dej mi prosim tak tyden, nez zacnes mazat, dik.

Leave a Reply

Your email address will not be published.